Świece przecierane

zdj. znalezione w sieci

zdj. znalezione w sieci

Witajcie w Nowym już Roku! Mam nadzieję, że odpoczęłyście już po sylwestrowych szaleństwach i w pełni sił i motywacji chcecie powrócić do robótek 🙂 Dzisiaj mam dla Was bardzo prosty projekt, idealny na takie właśnie dni, jak dzisiejszy 🙂

Świece przecierane są bardzo ciekawym dodatkiem do każdego wnętrza. Ich wykonanie jest bardzo proste, a do tego nie jest potrzebne żadne specjalne wyposażenie.

Zaczynamy od zrobienia zwykłej świecy. Może być taka, jaką sobie wymyślimy. Nie jest ważny kształt, kolor, ani wielkość. Przetarcia tworzy się dopiero wówczas, gdy świeca jest już gotowa i w pełni zastygnięta.

Aby powstały piękne i efektowne przetarcia, należy użyć zwykłej tarki do jarzyn. Oczywiście, pamiętajcie o tym, by tarki z wosku nie używać już do tarcia jarzyn na zupę! Warto zagospodarować sobie tarkę tylko do celów dekoracyjnych.

Gotową już świecę przecieramy ostrzami z tarki. Możemy poeksperymentować z wielkością oczek, a także z kierunkiem pocierania. Warto przygotować też miękką szmatkę, którą ścieramy na bieżąco opiłki startej parafiny czy wosku.

Kiedy efekt, który uzyskamy jest już zadowalający, możemy użyć błyszczącego lakieru przeznaczonego do świec. Dzięki niemu nasze dzieła będą się pięknie błyszczeć.

To właściwie już koniec dzisiejszego projektu. Przecierane świece to bardzo prosta ozdoba każdego wnętrza. Warto włożyć minimum wysiłku i sprawić sobie taką wspaniałą ozdobę na długie, zimowe wieczorki.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Category: Candle making