Kolejna odsłona retro -szkatułka minimalistyczna

numer1 Moim ostatnim projektem jest malutka drewniana szkatułka. W zamierzeniu miała być cukierkowo-słodka z przeznaczeniem na obrączki dla państwa młodych, ale właśnie wczoraj przyszedł mi do głowy inny pomysł. Zobaczcie efekty:)

Szkatułka jest bardzo malutka, więc jej ozdobienie nie zajęło mi zbyt wiele czasu. Zaczęłam oczywiście od standardowego wyszlifowania papierem ściernym. Później oczywiście pomalowałam całość na biało, jeszcze do końca nie wiedząc, w którą stronę pójdę.

Następnie wybrałam szarą serwetkę, która wyglądem przypomina nieco len albo inną tkaninę. Postanowiłam całe wieczko pokryć tą właśnie serwetką. Boki szkatułki ozdobiłam nieco metodą suchego pędzla, a brzegi przyciemniłam fantazyjnie czarnym tuszem do embossingu. Środek pomalowałam na szary kolor, a wisienka na torcie okazały się stempelki. Jeden z nich odbiłam na wieczku, a drugi wewnątrz szkatułki. Na koniec zostało jeszcze lakierowanie i delikatne szlifowanie do idealnej gładkości.numer2

To wszystko 🙂 Projekt bardzo szybki, bardzo prosty i wydaje mi się, że całkiem efektowny. Ja zauważyliście, styl retro przeważa w moich szkatułkowych pracach. Dużym plusem takiej pracy jest fakt, że szary kolor pasuje do każdego wnętrza, więc możemy taką szkatułkę podarować komuś w prezencie albo postawić sobie na półkę.

Mam nadzieję, że choć trochę spodobała Wam się moja szkatułka. Czekam na Wasze komentarze i życzę twórczej niedzieli 🙂

Category: Decoupage